පුංචි ඡන්දෙ අවසන් ප්‍රතිඵල එන්න තව ප්‍රමාද වෙයි

In 2018 මැතිවරණ වේදිකාව
පළාත් පාලන ආයතන ඡන්ද විමසීමේ ප්‍රතිඵල  නිකුත් කිරීමේ කටයුතු අවසන් කිරීම සඳහා තවත් පැය කිහිපයක් ගත වනු ඇති බව මැතිවරණ කොමිෂන් සභාව පවසනවා.
නිවේදනයක් නිකුත් කරමින් මැතිවරණ කොමිසමේ සභාපති මහින්ද දේශප්‍රිය  මේ බව සදහන් කර තිබුණා. ඔහු පෙන්වා දෙන්නේ  සම්පූර්ණ ප්‍රතිඵල අද  මධ්‍යහනය වන විට අවසන් කිරීමට හැකි බවට කොමිෂන් සභාවේ අදහස වුවද ඊට තවත් කාලයක් ගතවන බවයි.  මේ වන විට ජනමාධ්‍ය වෙත නිකුත් කිරීම සඳහා ප්‍රතිඵල නිකුත් කිරීමේ ස්ථානයට යොමු කර ඇත්තේ පළාත් පාලන ආයතන 200කට ආසන්න ප්‍රමාණයක ප්‍රතිඵල පමණක් බවයි මැතිවරණ කොමිසම පෙන්වා දෙන්නේ.
ඒ අනුව තවත් පළාත් පාලන ආයතන 140කට ආසන්න ප්‍රමාණයක ප්‍රතිඵල කොමිෂන් සභාවේ සභාපතිවරයා විසින් සහතික කළ යුතුව ඇති බව සඳහන්.ඡන්ද කොට්ඨාශ සැලකිය යුතු සංඛ්‍යාවක ඡන්ද මධ්‍යස්ථාන මට්ටමේ ප්‍රතිඵල හා තැපැල් ඡන්ද ප්‍රතිඵල වගු ගත කිරීමේ ස්ථානයට ලබාදීමේ ප්‍රායෝගික ගැටලු ඇති වී තිබීම හේතුවෙන් යම් අපහසුතා පැන නැගී ඇති අතර එම ප්‍රතිඵල නැවතත් වගුගත කිරීමට සිදුවීම හේතුවෙන් තවත් පැය දෙකකට හෝ තුනකට ආසන්න කාලයක් ඒ සඳහා ගත වනු ඇති බව මැතිවරණ කොමිසමේ සභාපතිවරයා සදහන් කලා.

You may also read!

අද තරගයේදී වෙනස්කම් කිහිපයක් ??

සංචාරක එංගලන්ත කණ්ඩායම සහ ශ්‍රී ලංකා කණ්ඩායම අතර තුන්වන එක්දින තරගය අද පල්ලෙකැලේදී පැවැත්වෙනවා. පස්වරු 2 යි 30 ටයි

Read More...

අදත් දිවයින පුරා වැසි

අදත් දිවයින පුරා පස්වරු කාලයේදී ගිගුරුම් සහිත වැසි ඇතිවිය හැකි බව කාළගුණ විද්‍යා දෙපාර්ථමේන්තුව පවසනවා. ඒ අනූව පස්වරු 2

Read More...

තෙබුවන පොලිස් සැරයන් යළි සේවයට

නොසන්සුන්කාරී ලෙස හැසිරීම හේතුවෙන් තාවකාලිකව සේවය අත්හිටවූ තෙබුවන පොලිස් සැරයන් සනත් ගුණවර්ධන යළි සේවයේ පිහිටුවා තිඛෙනවා. පොලිස් මාධ්‍ය ප්‍රකාශක

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu